Podstawowe zasady dla pragnących schudnąć

                      W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, ze magiczne sposoby na zrzucenie wagi nie istnieją, a więc nie warto przeszukiwać Internetu w poszukiwaniu herbatek odchudzających czy też tabletek. Specyfiki tego rodzaju są niezdrowe, sporo kosztują, a nie przyniosą żadnych pozytywnych efektów.

Odchudzanie jest procesem powolnym, gdzie należy uzbroić się w cierpliwość. Pierwsza zasada dla osób pragnących pozbyć się tłuszczyku polega na spożywaniu dużej ilości małych posiłków, które powinny zawierać jak najwięcej błonnika apteka przy krzyzu. Ile posiłków? 4,5, a nawet 6, jeśli dana osoba wcześnie wstaje i późno kładzie się spać.

Jednakże tutaj nie można tego źle zinterpretować, a więc nie powinno się zjadać 3 razy dziennie schabowego z ziemniakami, gdyż są to raczej małe, lekkie posiłki. Za przykład może posłużyć zjedzenie owsianki z owocami na śniadanie, warzywa na przekąskę, zupa warzywna z dodatkiem kurczaka na obiad, owoce z jogurtem na podwieczorek, a grillowana rybka z warzywami oraz ryżem na kolację.

To tylko prosty przykład menu, który jednakże pokazuje, że mało, zdrowo oraz często znaczy lepiej. Kolejną radą jest spożywanie dużej ilości wody, minimum dwóch litrów każdego dnia, gdyż w bardzo wielu sytuacjach ludzie sięgają po jedzenie, gdyż myślą, że są głodni, a tak naprawdę to chce im się pić. Jeśli już mowa o wodzie to polecamy spróbowanie picia jednej szklanki wody z cytryną na czczo, która pobudza organizm do działania oraz poprawia metabolizm.

Nie powinno się również spożywać alkoholu, jak wiadomo został on stworzony dla ludzi, jednakże osoby, które pragną zachować szczupłą sylwetkę lub są w drodze do jej osiągnięcia muszą pożegnać się z napojami alkoholowymi. Jest to związane z ich wysoką kalorycznością, a oprócz tego z posiłkami oraz przekąskami, które są do nich spożywane.

Aby spalić jedno piwo trzeba by przez godzinę ćwiczyć na siłowni, a spożyte do niego chrupki do dodatkowe 30 minut. Dlatego alkohol i dieta nie idą ze sobą w parze.